בלוג

חשבונאות – מקצוע יוקרתי וידע קריטי לחיים נוחים

רואי חשבון הם מאנשי המקצוע המבוקשים ביותר ובניגוד למקצועות אחרים, הביקוש אליהם רק עולה עם השנים. בין אם מדובר במשרדי רואי חשבון אשר מחפשים כל הזמן סטודנטים להתמחות או מספר העסקים העולה אשר צריכים שירות של רואה חשבון, אנשים הלומדים את המקצוע נכנסים לשוק בו יש להם מקום להתפרנס ולהתקדם. הדרך לקבלת ההסמכה כרואה חשבון אינה נגמרת בסוף התואר ויש לעבור התמחות ואת בחינות מועצת רואי החשבון בישראל בכדי לעסוק במקצוע.

מה עושה רואה חשבון

רואה חשבון הינו איש מקצוע אשר למד את העולם הפיננסי והעסקי לצד חוקי המס השונים החלים בארץ ובעולם. שירותיו של רואה חשבון מתחילים מליווי של עסקים בהגשת הדוחות השנתיים ומיצוי כל הזכויות שלהם מול הרשויות ונמשך עד לייעוץ עסקי והפעלה של אסטרטגיות כלכליות. למרות שישנם משרדי רואי חשבון גדולים בכל רחבי הארץ, רואי חשבון רבים מעדיפים לעבוד כעצמאיים.

המשכורות שוות את ההשקעה

המשכורות של רואי חשבון וסמנכ"ל כספים הן גבוהות מהממוצע במשק והן עולות בצורה משמעותית עם הניסיון. מתמחה בראיית חשבון מרוויח באזור השבעת אלפים שקלים לחודש בממוצע. לאחר תקופת ההתמחות, משכורות של רואי חשבון בעלי פחות מחמש שנות ניסיון נעות בין שבעת אלפים לעשרים אלף שקלים. משכורות של רואה חשבון בעל ניסיון של מעל לחמש שנים כבר מגיעות קרוב לשלושים אלף שקלים בממוצע.

מקצוע שהידע בו ישנה לך את החיים

כולנו מתנהלים בעולם הכלכלי, רובנו מגששים באפילה אך, רואי חשבון מכירים את העולם הפיננסי כמו שהם מכירים את כף ידם. כאשר מדובר ברואי חשבון, הסנדלר לא הולך יחף וניתן לראות שרואי חשבון מנהלים את עצמם בצורה המאפשרת להם לצמוח כלכלית ולבנות לעצמם חיים נוחים. הידע הנצבר במהלך לימודי החשבונאות, בניגוד למקצועות אחרים, משמש את הסטודנטים לאורך כל חייהם, אפילו אם לא המשיכו במקצוע.

המסלול לא קל אבל הוא יכול להתאים לכולם

לא לחינם הדרישה לרואי חשבון היא גדולה, התואר והמבחנים של מועצת רואי החשבון אינם קלים ואנשים רבים מתייאשים ופורשים. החדשות הטובות הן שגם אנשים שאין להם נטייה טבעית למספרים ומתמטיקה יכולים ללמוד את המקצוע ואף להצטיין בו. ראיית חשבון היא הרבה מעבר למתמטיקה כלכלית ובעזרת השקעה נכונה, המקצוע היוקרתי הזה פתוח ורלוונטי כמעט לכולם.

מורה פרטי לחשבונאות יסלול עבורך את הדרך

הליווי של מורה פרטי לחשבונאות יכול לעשות עבורך את ההבדל בין כישלון להצלחה ובניית קריירה מפוארת כרואה חשבון או סמנכ"ל כספים. אם מקצוע החשבונאות קורץ לך, כל השקעה כיום תחזור אלייך עם ריבית דריבית בעתיד. אנחנו מזמינים אותך לחפש אחר מורה פרטי לחשבונאות באלגוריתם החכם שלנו, לראות את ההמלצות של תלמידים ולהתחיל לסלול את הדרך לעבר העתיד שברצונך לחיות.