בלוג

לימוד סטטיסטיקה

סטטיסטיקה היא תורת איסוף הנתונים והסקת המסקנות והיא הבסיס לכל מקצועות המחקר. למעשה, כל תואר אקדמאי דורש מעבר קורסים של סטטיסטיקה ובכדי להתקדם בעולם האקדמאי יש לבצע חישובים סטטיסטיים ברמות שונות. למרות שמקצוע הסטטיסטיקה צבר לעצמו מוניטין מאיים, ישנן שיטות רבות ללמוד אותו בצורה אשר תהיה מובנת ותאפשר לך להתקדם בכל ענף בו יש לך שאיפה. מאחר וסטטיסטיקה היא אתגר אשר יש לצלוח ללא קשר לתחום העניין שלך, מומלץ שלא להתחמק ממנו ולהיעזר בכל הכלים הזמינים עבורך.

מדוע חשוב להשקיע בסטטיסטיקה ?

לא לחינם מקצועות הסטטיסטיקה הם חלק בלתי נפרד מהסילבוס של כל תואר, ראשון או שני. מקצוע הסטטיסטיקה הוא למעשה הבסיס של כל עולם האוניברסיטה והמחקר ובלעדיו, אין להם זכות קיום. סטטיסטיקה מאפשרת להסיק מסקנות על כלל האוכלוסייה מתוך אוכלוסיות מחקר, לבצע ניתוחים לסקרים ואף לחשב את המיקום או הכיוון של חלקיקים קוונטים. מאחר והסטטיסטיקה מושרשת בכל מקצוע, מומלץ להבין את הבסיס ולהשקיע בה בכל רמה הנדרשת בענף שלך. אפילו אם לא היה צריך לעבור את קורסי הסטטיסטיקה, ללא הבנתה לא ניתן להשלים את המטלות האקדמאיות לקבלת התארים השונים.

סטטיסטיקה מאפשרת לך לבחון "עובדות" בעזרת הנתונים

לאחר הבנת הבסיס של המקצוע, יתבהר לך עד כמה סטטיסטיקה היא חלק מחיי היום יום שלך. בכל מהדורת חדשות נתונים והמסקנות אליהן רצו להגיע המפרסמים יראו לך עד כמה המקצוע הזה חשוב. מעבר לכך שלימודי הסטטיסטיקה יאפשרו לך לקרוא מאמרים אקדמאיים ולהתקדם במסלול המקצועי שלך, הם יאפשרו לך להבין את העולם בצורה טובה יותר ולהגן על עצמך מפני "עובדות סטטיסטיות" שנועדו להפיל אנשים שאינם מבינים סטטיסטיקה.

כיצד מומלץ ללמוד לסטטיסטיקה ?

בדומה ללימודי מתמטיקה, הדבר החשוב ביותר בעת למידת סטטיסטיקה הוא הבנת הבסיס. הבנה מלאה ועמוקה של הבסיס תעזור לך לפתור תרגילים מסובכים, להבין אילו נוסחאות רלוונטיות ואף להשתמש בתוכנות הסטטיסטיקה השונות בקלות. בכדי להבין את הבסיס יש ללמוד את "שפת הסטטיסטיקה" ולתרגל לתרגל לתרגל. ניתן למצוא תרגולים רבים לסטטיסטיקה ואף הסברים מפורטים באינטרנט כיצד לפתור אותם בצורה נכונה.

בחירת מורה פרטי לסטטיסטיקה

מורה פרטי לסטטיסטיקה, אשר יודע כיצד להנגיש את המקצוע לסטודנטים, יוכל לעזור לך לשחות בחומר. בעזרת הסבר אישי על ההיגיון שנמצא מאחורי החישובים, סטטיסטיקה תהפוך לכלי בו יהיה לך כיף להשתמש. היעזרות במורה פרטי לסטטיסטיקה לפני שמתחילים פערים תבטיח כי סטטיסטיקה לא תעכב את ההתקדמות שלך בתואר ושהידע יאפשר לך להתקדם גם בקורסים אחרים. כאשר בוחרים מורה פרטי לסטטיסטיקה חשוב לבחור באחד בעל ניסיון בלימוד סטטיסטיקה אשר יודע להסביר את החומר בצורה שתהיה נוחה לך.

עכשיו זה הזמן שלך ללמוד את מקצוע הסטטיסטיקה בדרך הנכונה, באתר לסונס פיתחנו עבורך אלגוריתם חכם שיקשר אותך למורה פרטי לסטטיסטיקה המתאים לך ביותר.