בלוג

מורה פרטי דרך SKYPE- לאיזה תחומים זה מתאים?

תלמידי בית ספר וסטודנטים רבים מבלים מספר שעות לא מבוטל מול מסך המחשב בין אם זה בבית או בזמן השיעור, ולכן זה רק טבעי ששיעורים פרטיים רבים, יועברו ליישום דרך המחשב. תוכנת ה-  SKYPE הינה תוכנה אינטרנטית חינמית, המאפשרת להעביר מסרים, לשמור על קשר ובשנים האחרונות גם שיעורים פרטיים החלו לעבור לשיטה ייחודית זו. השאלה היא האם כל תחום מתאים בצורה אידיאלית להעברה של התכנים ומענה על שאלות דרך המחשב. יצאנו לברר את הסוגייה.

שפות - אין ספק כי  SKYPE הוא הכלי המתאים

אנגלית הוא מקצוע חובה בכל מוסד לימוד ובכל גיל. אלא אם כן קיבלתם את הפטור המיוחל, אתם מחוייבים ללמוד אנגלית לאורך הדרך. תהליך למידה של שפה, מורכב מארבעה מרכיבים עיקריים: שמיעה, קריאה, כתיבה ודיבור.

מכיון ובאמצעות ה- SKYPE, ניתן לדבר אחד עם השני, את נושא הדיבור כיסינו. בנוסף, המורה יכול להיעזר בקטעי שמיעה דרך התוכנה, וכך התלמיד יכול להאזין ותרגל זאת. כתיבה יכולה להיכנס לקטגוריית שיעורי הבית, למרות שניתן לנצל את האופציה הקיימת לשתף את המסך, וכך התלמיד מתרגל כתיבה וקריאה תוך כדי השיעור. אותו הרכב חל על כל שפה בעולם. יש בתי ספר שמלמדים שפות נוספות כמו צרפתית וערבית, אלו דורשות תרגול מעמיק יותר המתאפשר דרך ה- SKYPE.

בין השפות הפופולאריות שאפשר ללמוד:

מתמטיקה, פיזיקה ושאר מקצועות ריאליים

היתרון של ה- SKYPE על פני שיעור פרטי המתרחש אחד על אחד, הוא שניתן להעשיר בצורה מדהימה את הידע אותו התלמיד רוכש מהמורה. כאמור, באמצעות מסך משותף, המורה יכול להציג לתלמיד דרכים מגוונות לפתור את התרגילים בהם התלמיד מתקשה.

לימוד תוכנות דרך ה- SKYPE

בעזרת התוכנה המדהימה הזו, ניתן גם ללמוד תוכנות שונות דוגמת פוטושופ, אוטוקאד, תוכנות עריכה מסוגים שונים ועוד. ה- SKYPE מאפשר ללמד את השימוש בתוכנה מהבסיס ולאט לאט להתקדם בקצב של הסטודנט.

שיעורי פיתוח קול

כן שמעתם נכון, בעזרת ה- SKYPE וציוד בסיסי נוסף, כמו אוזניות, ניתן אפילו ללמוד פיתוח קול. ניתן להעביר שיעורים לתלמידים בארץ או בחו״ל. כל מה שצריך זה מחשב ואוזניות. התלמיד יכול לבחור את השירים והמוזיקה, האהובים עליו וכך לתרגל אל מול המורה, המורה מתקן, נותן דגשים ושיעורי בית לשיעור הבא.

ללמוד בעזרת SKYPE - יתרונות

  • יש תלמידים שמחוברים למורה מסוים. לפעמים המרחק מקשה על המפגש ולכן תוכנת ה- SKYPE, הינה דרך נפלאה להתגבר על בעיה זו.
  • גם זמן יכול להוות מכשול. אם בוחרים בלימוד דרך המחשב, מרחוק, אפשר תמיד למצוא זמן שנוח לשני הצדדים.
  • ממוקד, רחב ומעמיק - לימוד דרך ה- SKYPE מאפשר למורה להתמקד בדיוק בקשיים שיש לתלמיד או לחלופין מסייע לו להתחזק בנושאים שעדיין לא נלמדו בכתה.
  • יש שיגידו זול יותר- לעתים כשמורה מגיע עד אליך, הוא מחשב את זמן הנסיעה, הדלק ושיקולים כלכליים נוספים. בחלק מהמקרים, שיעור באמצעות ה-  SKYPE, יהיה זול יותר, יחסוך לפחות לאחד הצדדים זמן הגעה מה שיאפשר גם לשמור על ריכוז לשמן ממושך יותר.

לסיום, לימוד דרך ה-  SKYPE יכול להיות מעשיר, חוויתי, מעניין ואפקטיבי לא פחות ואולי אף יותר מלימוד בשיטת אחד על אחד.