בלוג

מורים פרטיים לסטודנטים

סטודנטים רבים מגיעים לאקדמיה לאחר שנים רבות ללא למידה. חלקם אחרי הצבא והטיול הגדול, לא למדו בערך 5 שנים. סטודנטים כאלה לעיתים מתקשים מאוד בלהסתגל למסגרות האקדמית הלוחצת. עומס השיעורים, חומרי הקריאה, היקף העבודות.

כל המטלות העומדות בפני הסטודנטים מכניסים אותם ללחץ נוסף, המקשה עוד יותר על ההתמודדות הלימודית. בחלק מכיתות הלימוד יושבים סטודנטים מנוסים יותר. כאלה שהגיעו לאחר מכינה אקדמית, או יישר לאחר התיכון. הבדל זה יכול לגרום לתחושות קשות יותר לסטודנטים.

סטודנטים אלו ואחרים מרגישים צורך לפנות לקבלת עזרה לימודית. במרבית המוסדות האקדמיים אין לכך פתרון. המוסדות לא מספקות שיעורי תגבור ועזר מעבר למה שקבוע במערכת השעות. לכן, הסטודנטים נאלצים לפנות לקבלת עזרה ממורה פרטי.

כיום, עם כל הצער שבדבר, סטודנטים רבים מסתייעים במורים פרטיים. בעזרת מורים אלו הסטודנטים מתגברים על הפערים. כך, הם יכולים להתנהל בחופשיות בקורסים השונים ולעמוד בדרישות הגבוהות של המוסדות.

מבחינה סטטיסטית, מרבית מהסטודנטים לומדים גם אצל מורים פרטיים. לכל הפחות, מרביתם בוחנים את האופציה ומהרהרים בה.

מה אפשר לעשות?

אנו לא ממליצים לכם להתלבט בנושא, אלא לפנות בהקדם לקבלת עזרה לימודית. במוסדות אקדמיים לומדים חומר חדש בקצב מהיר. אין המתה לסטודנטים מתקשים. סטודנט שיצבור פער בתחילת הקורס יתקשה מאוד להשלים אותו במועד מאוחר יותר.

צריך וחשוב לטפל בבעיה הלימודית בהקדם, ולמנוע התדרדרות ואפילו היכשלות בקורס. אף אחד מכם אינו מעוניין להגיע למצב כזה. לכן, הקדימו ומצאו מורה פרטי ותחזרו להיות חלק מהכיתה.

איך מוצאים מורה פרטי מתאים?

שוק המורים הפרטיים לסטודנטים רב מאוד. המון סטודנטים בשנים מתקדמות ואנשים העובדים בתחום מציעים ללמד. רק חלקם באמת מתאימים ללמד. אז מה חשוב לבדוק לפני שקובעים עם מורה פרטי?

דבר ראשון, כדאי לסנן מורים פרטיים שלא נותנים שירות באזורכם. למשל, במידה ואתם לומדים באוניברסיטה העברית בירושלים ומתגוררים בעיר – אל תתאמו שיעור עם מורה בבאר שבע. גם בעידן הזום והלמידה מרחוק, בשיעורים פרטיים כדאי ללמוד באופן פרונטלי. תצליחו ללמוד ולהתרכז בצורה הרבה יותר טובה והלמידה שלכם תהיה אפקטיבית.

בשלב הבא עליכם לבחור במורה בעל הידע המתאים לכם. תחפשו רק מורים שטובים מאוד בתחום הלימוד בו אתם מתקשים. למשל נניח ואתם רואים מודעה של סטודנט שקיבל באותו קורס ציון בינוני, או של מורה שלא לימד את החומר שאתם צריכים זמן רב, אל תפנו אליהם.

בחרו רק באנשים הטובים ביותר. תעדיפו תמיד מורה מקצועי בתחום שאתם צריכים, או סטודנט שסיים את לימודיו עם אותו מרצה רק לאחרונה ובהצטיינות יתירה. רק הם יבטיחו לכם למידה טובה.

לבסוף, מומלץ לבחור מורה שתתחברו אליו. מעדיפים מורה צעיר? מורה מבוגר? גבר או אישה? הכי חשוב שתרגישו בנוח ותוכלו ללמוד ולהצליח.