בלוג

רוצים ללמוד איך בונים אתרים בWIX? מתלבטים לגבי פלטפורמות אחרות? יש כמה דברים שכדאי לכם לדעת

הנה כמה אמונות נפוצות לגבי אתרי WIX שיוצא לי להיתקל בהן מפעם לפעם במסגרת העבודה שלי:

1. בוויקס פשוט לוחצים על כמה כפתורים והאתר מוכן 

2. לא כדאי למי שרוצה לבנות אתרים לעסקים/ מוסדות לעבוד על וויקס, זה נראה לא רציני ואי אפשר לקדם את האתר 

3. כדי ליצור אתר ששווה משהו צריך לשלם כסף 

*בתור מי שבונה ומלמדת בניית אתרים בWIX חשוב לי להסביר ולדייק.*

1. בוויקס פשוט לוחצים על כמה כפתורים והאתר מוכן

וויקס היא פלטפורמה מאוד ידידותית, הרבה יותר מפלטפורמות אחרות לבניית אתרים. אבל המחשבה שבלחיצה על כמה כפתורים אפשר לבנות אתר איכותי, היא לא ממש מדויקת. כדי לבנות אתר מעולה שעובד בצורה מיטבית ונראה וואו, כדאי ורצוי להכיר את בונה האתרים של וויקס, ערכים בסיסיים בעיצוב אתרים ובעיצוב בכלל וללמוד את הדרכים היעילות ביותר ליצור אתר אופטימלי שישרת את המטרה שלשמה הוא הוקם. גם לאדם טכנולוגי עם ידע בעיצוב הייתי ממליצה לכל הפחות לצפות בכמה סרטוני הדרכה, לפני שהוא מתחיל לבנות.

2. לא כדאי למי שרוצה לבנות אתרים לעסקים/ מוסדות לעבוד על וויקס, זה נראה לא רציני ואי אפשר לקדם את האתר 

כמי שבנתה אתרי וויקס למוסדות, עסקים וגם לעסק שלה אני יכולה להגיד לכם שזה פשוט לא נכון. האתרים של וויקס נראים מדהים, בעיקר כשיודעים איך לבנות אותם. וחוץ מזה אף אחד לא ידע אם בניתם בוויקס או בפלטפורמה אחרת. היתרון הגדול של וויקס זה שאפשר לעשות את זה תוך זמן קצר יחסית ובעלויות נמוכות, אם בכלל.

לגבי קידום, הדעות חלוקות, אבל נקודה למחשבה: האם כל עסק/ מוסד מקדם את האתר שלו? האם כל בעל עסק מתכננן להוציא כסף על קידום?

למשל: אחת העיריות בארץ פנתה אלי בתחילת משבר הקורונה לבנות אתר שיספק לילדי העיר תכני העשרה בתקופת הסגר. לא היה הגיון בלקדם אתר כזה. העירייה פרסמה קישור באתר העירייה ובמקומון.

גם בבית הקפה השכונתי שלי נראה שחשבו באופן דומה. האתר שבנו על פלטפורמת וויקס נועד לאפשר לקהל הלקוחות השכונתי שלהם להזמין קפה ומאפה לאיסוף (במקום לחכות בתור). קידום במקרה הזה הוא פשוט לא רלוונטי.

3. כדי ליצור אתר איכותי צריך לשלם כסף

במידה מסוימת אני מסכימה עם האמירה הזו. השאלה היא כמה כסף?

בגלל שוויקס היא פלטפורמה סגורה המספקת למשתמש שלה את כל הצרכים לבניית אתר, מאחסון שרתים ועד חומרי שיווק ועיצוב כמו תמונות, סרטונים, אייקונים ואיורים, חיסכון בזמן וכסף הוא עצום הן לבונה האתרים והן ללקוח.

עדיין מתלבטים עם שווה ללמוד בניית אתרים בWIX?

המאמר נכתב על ידי: עינת בר יוסף. מעצבת גרפית, מאיירת ומרצה. מתמחה בעיצוב גרפי לשיווק, מיתוג לעסקים קטנים ובינוניים ואיור. מנחה ויוצרת קורסים וחומרי הדרכה מקוריים לבניית אתרי וויקס, פוטושופ, איור דיגיטלי, יסודות בעיצוב גרפי ואנימציה ועוד.